هرچه تعداد کسب و کارهای آنلاین بیشتر می شود تمایل به خرید اینترنتی نیز افزایش می یابد زیرا این خرید ها راحتتر هستند، انتخابات بیشتری دارند و امکان مقایسه قیمت بیشتری دارند.

درحال حاضر این خرید ها هرروز با استفاده از رایانه ها، موبایل ها و تبلت های متصل به اینترنت ساده تر می شوند. با استفاده از وای فای دسترسی به اینترنت دیگر مشکلی برای خرید های آنلاین محسوب نمی شود و امنیت به بزرگترین نگرانی خریداران و فروشندگان تیدیل شده است.

اگر شما از علاقمندان به خرید آنلاین باید مراقب باشید تا مورد دزدی هویت، کلاهبرداری های آنلاین و پرداخت های گران قرار نگیرید.

اینجا به چند نکته که از شما در خربد آنلاین محافظت می کنند را نام ذکر می کنیم.

اول ابنکه مطمئن شوید دقیقا در وبسایت مورد نظر هستید. سایت های تقلبی بسیار زیادی وجود دارند که دقیقا شبیه سایت اصلی هستند و حتی رنک بالاتری هم در گوگل دارند. از کلیک کردن بر ایمیل هایی که شما به سایت های نا امن می برد بپرهیزید. آدرس وبسایت را تایپ کنید و حتما ان را کنترل نمایید.

دوم اینکه از سایت های کم بازدید دیدن نکنید. علی الخصوص سایت هایی که علامت های مخصوص خرید امن اینترنتی ندارند.

نظرات اشخاص دیگری که از آن سایت خرید نموده اند را مطالعه نمایید.و به دنبال بازخورد های کیفیت رسیدگی به مسائلی مانند تحویل، پرداخت و شکایات باشید. 

سوم اینکه لیست خرید خود را مشخص کنیدبدانید چه می خواهید بخرید و آنها را طبقه بندی نمایید.کاهش تعداد سایت های خرید، تعداد دفعاتی که از اطلاعات حسابتان استفاده می نمایید را کاهش می دهد که ریسک خرید آنلاین را کم می کند. زمانیکه خرید ها را مشخص کرده و در سبد خرید آنلاین می گذارید باید نحوه خرید را انتخاب کنید.

قبل از اینکه اطلاعات حسابتان را وارد کنید مطمئن باشید که آدرس را در سایت درست ثبت می کنید. سایت هایی که از پروتوکل Https استفاده می کنند. s  نشانگر Secure است که نشان می دهد اطلاعات شما قبل از ارسال رمزنگاری می گردند. همچنین به دنبال علامت قفل باشید که آن هم نشانگر امنیت در خرید اینترنتی سایت است.سایر ملاحظات قیمت و هزینه ارسال شرایط تعویض کالا مالیات و کوپن ها هستند.

اگر در زمان انتخاب فروشگاه و محصول و خرید اینترنتی دقت بخرج دهیم می توانیم مطمئن باشیم که بهترین خرید را انجام داده ایم و امنیتمان در زمان خرید آنلاین تامین است.حتی اگر از مغازه ها خرید می کنید می توانید با چک کردن قین=مت در وبسایت ها از جیبتان در مقابل گرانفروش ها محافظت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.