ساخت و ایجاد لینک برای سئو بسیار مفید و ضروریست. ممکن است شما نوشته بی نظیری را منتشر کنید که بدون لینک مناسب روزها برای خواننده ای از سمت گوگل منتظر بماند. گوگل از طریق لینک از سایت های دیگر راحتتر شما را پیدا خواهد کرد. هرچه لینک ها بیشتر باشند بهتر است اما نکته مهم تر چگونگی و کیفیت لینک هاست. ارزش همه لینک ها یکسان نیست. برخی لینک ها تاثیر منفی بر سایت شما خواهند داشت. در ادامه توضیح خواهیم داد که لینک ها چگونه کار می کنند.

لینک سئو

لینک ها ابزارهایی هستند که به ما کمک می کنند در میان صفحات وب سفر کرده و به منابع اصلی تصاویر، صدا ها، فیلم ها و … ارجاع دهند. با اینحال آنها به موتور های جستجو نیز کمک می کنند. خزنده ها لینک ها را دنبال می کنند تا صفحات مختلف اینترنت را کشف کنند. برای اینکه وبسایت شما پیدا شود حداقل یک هایپرلینک از وبسایت دیگری نیاز دارید.

لینک سازی دقیقا چیست؟

لینک سازی فرایندیست که که موجب ایجاد یک لینک از سایت دیگر به سایت شما می شود. اینکار یک ابزار بسیار قدرتمند برای بدست آوردن رتبه و رنک های بالا در موتور های جستجوست. اگر تعداد قابل توجهی لینک با کیفیت (در مورد اینکه کیفیت دقیقا چیست صحبت خواهیم کرد) به یک صفحه خاص منتهی شوند، آن صفحه از نظر موتور های جستجوگر بسیار مهم جلوه خواهد کرد که منجر به افزایش رنک وبسایت می شود.

لینک سئو

منظور از لینک با کیفیت چیست؟

ارزش لینک ها برای سئو و موتور های جستجوگر و خزنده هایشان یکسان نیست. برخی بسیار پراهمیت تر و پر ارزش تر از دیگرانند. به این معنی که لینک یک سایت پر مخاطب و فعال که روزانه بروز می شود و بازدیدکنندگان زیادی دارد قطعا از یک سایت گمنام که کسی نمیشناسدش موثر تر است. قطعا برای سایت رستوران شما بهتر است که از سایت گاردین بک لینک داشته باشد تا یک وبلاگ که هر دو هفته یکبار به زور بروز می شود. اما گرفتن لینک از گاردین بسیار بسیار سخت است.

در گذشته کار بسیار آسان بود. اشخاص شروع به ثبت وبلاگ های پرشمار می کردند و یا به مزارع لینکسازی مراجعه می کردند تا تعداد ارجاعات به سایتشان زیاد شده و بتوانند موتور های جستجو را فریب دهند. در نتیجه گوگل به مرور زمان قوانین سختگیرانه ای برای کنترل بک لینک ها وضع کرد و در حال حاضر بطور کلی صفحاتی که بک لینک مشکوک دارند را نشان نمی دهد.

روش گذاشتن لینک مناسب برای سئو چیست؟

برای بدست آوردن لینک های موثر باید چه کنیم؟ این یک سوال میلیون دلاریست! چاره تماما کار سخت و پشتکار است. شما باید صاحب وبسایتی شوید که مردم بخواهند به آن متصل شوند. پس پاسخ این است: شما باید یک محتوا های یکتا، جالب، کاربردی و استثنائی تولید کنید تا دیگران بخاوهند آنها را به اشتراک بگذارند.

ایده های مبتنی بر سئو برای تامین و تولید محتوا آموزشگاه آنلاین- سئو برای تو (seoforu.ir)

اول مخاطبان و جامعه هدف را بشناسید. در مورد این سوالات بیندیشید که چه کسانی تلاش می کنند تا محتوای شما را بیایند. آنها به چه محتوایی نیاز دارند؟ چه سوالاتی می پرسند؟ چه نوع وبسایت هایی را می بینند؟

اگر بتوانید به این سوالات پاسخ دهید تولید محتوایی که منجر به لینک مفید برای سئو باشد، بسیار ساده تر خواهد بود. همچنین زمانیکه بدانید مخاطبانتان چه نوع سایت های دیگری را می بینند قطعا بسراغ صاحبان آن سایت ها خواهید رفت و برای دریافت لینک با آنها مذاکره خواهید کرد. در واقع کار همین است: اشتراک گذاشتن محتوا با کسانی که شاید بخواهند آن را به اشتراک بگذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.